با اتحاد گسترده بساط جمهوری اسلامی را برچینیم !

شامگاه پنجشنبه ۲۶ تیرماه ۹۹، شمار زیادی از مردم و جوانان شهرهای بهبهان، تبریز و ارومیه با ایجاد حلقه‌های اولیه اعتراض علیه تمامیت رژیم جمهوری اسلامی شعار می دادند.
در ویدیوهای منتشر شده، در شبکه های مجازی گروه‌های چند نفره از مردم در شهرهای مختلف کشور دیده می‌شوند، که در خیابان‌ها و میادین شهرها تجمع کرده و شعارهای اعتراضی سر می‌دهند.
تجمع‌کنندگان در این اعتراضات شعار می دهند:‌
«ایرانی می‌میرد، ذلت نمی پذیرد»«حکومت آخوندی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» «بسیجی حیا کن، مملکت را رها کن»، و «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه»
اخبار ارسالی از بهبهان ‌وشهرهای دیگر کشور نشان می‌دهد که جو امنیتی شدید بر این شهرها حاکم شده است و نیروهای پلیس و امنیتی ها نیز وارد درگیری با مردم شده‌اند.
همچنین از صبح امروز، نیروهای امنیتی در تهران در آماده‌باش کامل هستند و خودروهای زرهی خود را در میادین اصلی شهر و نقاطی که بیشترین احتمال تشکیل تجمعات اعتراضی مردم را می‌دادند، مستقر کرده اند.
با صدور حکم اعدام برای سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه، موجی از خشم و اعتراض سراسر ایران را فرا گرفته است؛ به طوری که میلیون‌ها نفر خواهان لغو حکم اعدام آنها شده اند.
تشدید تضادهای سیاسی بین مردم و جمهوری اسلامی در ایران هر روز به اشکال متفاوتی بروز می کند.
نشانه ها حاکی از انست که دور جدیدی از مبارزات مردم بعد از قیام ابان ماه سال گذشته شروع شده است . همچنانکه از شعار تظاهرکنندگان پیداست، این دور از اعتراضات مردمی حول دو محور اساسی صورت میگیرد، خرابتر شدن وضعیت معیشتی آنها و اعتراض به کشته شدن ١۵٠٠ نفر در جریان قیام آبانماه گذشته و به دنبال آن صدور احکام اعدام فعالان سیاسی – مدنی .
ابعاد گسترده نارضایتیهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی پی آمد سیاستهای قدرت طلبانه نظامی و فساد مالی باندهای قدرت در جمهوری اسلامی است، اضافه بر این حجم نامحدود هزینه های مالی و نظامی است که در خارج از کشور از سفره مردم خرج می شود.
جمهوری اسلامی بیش از ۴۰ سال بر این باور است که با سیاست سرکوب، شکنجه و اعدام، می تواند جنبش‌های مردمی را خفه کرد و بر سریر قدرت نشست و حاکمیت کرد. اما شرایط هر روز بر این نظام تنگ تر می شودو پی آمد خشونت‌های نظام گریبان خودش راخواهد گرفت.
ایستادگی در مقابل رأی مردم دوامی نخواهد داشت و بساط نظام جمهوری اسلامی امروز یا فردا برچیده خواهد شد.
سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی
کنگره ملیتهای ایران فدرال
شورای دموکراسی خواهان ایران
همبستگی برای آزادی و برابری در ایران
یکشنبه۲۹ تیر ۱۳۹۹ – ۱۹ژوئیه ۲۰۲۰

Tags

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

- Advertisement -