کنگرە ملیتهای ایران فدرال

اطلاعیه مرکز همکاری احزاب کردستان ایران درباره نامه نماینده دائمی ایران در سازمان ملل متحد به شورای امنیت

اطلاعیه مرکز همکاری احزاب کردستان ایران درباره

نامه نماینده دائمی ایران در سازمان ملل متحد به شورای امنیت

بنا به گزارش تسنیم، سپاه پاسداران، نماینده دائمی ایران در سازمان ملل متحد برای توجیه عملیات نظامی در خاک عراق و نقض حاکمیت این کشور و حمله به اردوگاههای احزاب کردستان ایران اعلام داشته است: “احزاب کردستان ایران تروریست هستند و از خاک کردستان عراق عملیات تروریستی علیه جمهوری اسلامی را سازمان می‌دهند.”

ما ضمن رد ادعاهای واهی و بی‌پایه نماینده رژیم ایران، اعلام می‌داریم: چه حملات موشکی به اردوگاههای ما و چه نقض آشکار حاکمیت عراق و اقلیم کردستان، در ادامه سیاست‌های آشوبگرانه و جنگ‌افروزانه جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه است. اکنون که اعتراضات مردمی و در مرکز آن زنان ایرانی برای آزادی و لغو قوانین زن‌ستیز و اجحافات سیاسی و اجتماعی مبارزه‌ای مدنی و مسالمت‌آمیز را پیش می‌برند؛ ماهیت دیکتاتوری و ضد انسانی این رژیم برای جهانیان بیش از پیش روشن گردیده است. رژیم ایران مستاصل از این خیزش مردمی، در تلاش است با جنگ افروزی در خارج مرزها، توجه بر کشتار و سرکوب‌های وحشیانه در شهرهای ایران را منحرف نماید.

گروگانگیری اتباع خارجی، پخش اعترافات تحت شکنجه در شوهای تلویزیونی که حتی اتباع کشورهای اروپایی را نیز دربر گرفته، تلاش‌های ناکام تروریستی در اروپا توسط عوامل وابسته به سفارت‌های ایران، ترور شخصیت‌های سیاسی و به ویژه رهبران کُرد در داخل و خارج، حمایت از گروههای میلیشیای تروریستی و دخالت در امور داخلی کشورها، سیاست مدام و تثبیت شده جمهوری اسلامی است.

مردم کردستان که بیش از چهل است قربانی سیاست کشتار و ترور نموده‌اند، امروز همبسته با مردم سراسر ایران، خیزشی سیاسی برای تغییر این حاکمیت و ایجاد ایرانی دمکراتیک را آغاز نموده‌اند.

درخواست ما از شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد اینست که به حمایت جدی از خواست مردم ایران و کردستان و شعار زن، زندگی، آزادی بپردازند و ضمن محکوم نمودن این رژیم تروریست‌پرور، کرسی نمایندگی ایران در سازمان ملل را بازستانند و همین نماینده عضو ارگان تروریستی سپاه پاسداران را اخراج نمایند.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران

٢١ مهرماە ١۴٠١

Iran Federal Editor
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Iran Federal Editor
Sorry! The Author has not filled his profile.

Comment here

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share