بیانیە هاخبرهاکنگرە ملیتهای ایران فدرال

هموطنان سراسر ایران

هموطنان سراسر ایران
معلمان، دانش آموزان، کارگران و بازاریان ایران و کردستان
هم میهنان خارج از کشور
امروز 4 آبان ماه، چهل روز از شهید شدن ژینا (مهسا) امینی و چهل روز از شروع اعتراضات جنبش نوین ژینا میگذرد. امروز در شهر سقز؛ زادگاه ژینا مردم این شهر و هزاران نفر دیگر از شهرهای کردستان و ایران به مناسبت چهلم مرگ ژینا در این شهر حماسه ای دیگر آفریدند. اکنون چهلم مرگ ژینا به نقطه عطفی در جنبش حق طلبانه مردم کردستان بدل گشته و در تاریخ این جنبش درخشان و جاودانه خواهد ماند.
همزمان با سقز، در همه شهرهای کردستان و اکثر شهرهای ایران به مناسبت چهلمین روز شهید شدن ژینا امینی اعتصاب و اعتراضات متعددی برگزار شد. معترضین دوش به دوش زنان آزادیخواه که پیشرو و پیشاهنگ این اعتراضات بودند با شعار زن، زندگی، آزادی و شعار سرنگونی رژیم، بار دیگر اتحاد و همدلی خود را به نمایش گذاشتند.
مردم مقاوم کردستان با خیزش شجاعانه و فریاد حق‌طلبانه خود بار دیگر ثابت کردند که کردستان سنگر و دژ محکم و شکست‌ناپذیر آزادیخواهان و موطن آزادی انسانهای انقلابیست که تا تحقق همه خواستهای برحق خود هرگز از پای نخواهد نشست.
به همین مناسبت ما بعنوان مرکز همکاری احزاب کردستان ایران به جان پاک همگی شهدای این جنبش نوین درود می‌فرستیم و علاوه بر تسلیت به تمامی مردم کردستان و خانواده‌های داغدار، به اتحاد و همدلی بی‌نظیرتان افتخار میکنیم. ما از اعماق وجود سپاس خود را نثارتان کرده و پیمان دوباره می‌بندیم که تا روز پیروزی همرزم و پشتیبان شما خواهیم ماند.
امروز پس از چهل روز مبارزه و کسب تجارب باارزش، به مرحله جدیدی رسیده ایم که به فعالیتهای جدید و طُرق مختلف مبارزه نیازمند است. مردم کردستان به درازای مبارزه دهها ساله خود بخصوص خیزش چهل روز اخیر به مقامی رسیده است که خود رهبری جنبش را به دست بگیرد و با راهکارهای مختلف و مبتکرانه در برابر دستگاه سرکوب و کشتار رژیم توانای مقابله داشته باشد.
در پایان بار دیگر سپاس و قدردانی خود را به همه اقشار مردم کردستان و همه آزادیخواهان ایران نثار کرده و دستانشان را به گرمی می فشاریم.
زندەباد مقاومت و اتحاد و انسجاممان
سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی
مرکز همکاری احزاب کردستان ایران
چهارم آبانماه 1401

Iran Federal Editor
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Iran Federal Editor
Sorry! The Author has not filled his profile.

Comment here

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share