اطلاعیەی مرکز همکاری در رابطە با زلزلەی شهرستان خوی 

اطلاعیەی مرکز همکاری در رابطە با زلزلەی شهرستان خوی
متاسفانه طی یک هفته گذشته شهرستان خوی و روستاهای توابع آن چندین مرتبه دچار زمین‌لرزه شده که آخرین آن در شامگاه یکشنبه ٩ بهمن  به شدت ۵.٩ ریشتر بودە و پس‌لرزه‌های آن تا اوایل صبح ادامه داشته است. بر اثر این زمین‌لرزە، تاکنون سه تن جان باختە و ٨١۶ نفر دیگر نیز مصدوم شده و هر لحظه آمار جدیدی از قربانیان و خسارات این واقعە می‌شود.
وقوع زمین‌لرزه آنهم در فصل زمستان و برودت شدید هوا، زلزلەزدگان شهرستان خوی و روستاهای توابع آن را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است. علی‌الخصوص کە ناکارامدی و سومدیریت مسئولان رژیم در شرایط بحرانی بر همگان واضح بودە وهموارە اعتراض گستردەی مردم را بە دنبال داشتە است، از همین روی مردم مناطق دیگر کوردستان برای امداد و خدمات‌‌رسانی پیشگام شدە و با تامین چادر، اقلام خوراکی و وسایل گرمایشی در حد بضاعت خود بە یاری مردم خوی شتافتەاند.
مرکز همکاری احزاب کردستان ایران با خانواده‌های قربانیان زلزله شهرستان خوی و حومە آن ابراز همدردی نموده و برای مصدومان این حادثه آرزوی سلامتی و تندرستی عاجل دارد. همچنین، ضمن اشاره به سوابق پیشین رژیم جمهوری اسلامی در حوادث مشابه و ناتوانی و فساد سیستماتیک که تنها بر مشکلات و اندوه مردم فاجعەدیدە افزوده‌اند، از مردم کوردستان تقاضا دارد  به سان گذشته و با احساس مسئولیت انسانی و میهنی خویش، به یاری مردم زیان دیدەی خوی شتافته و در این شرایط آنان را تنها نگذارند.
مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران
٩ بهمن‌ماە ١۴٠١
٢٩ ژانویە ٢٠٢٣

Tags

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

- Advertisement -