سایه شوم زلزله و مدیریت نا درست این بحران توسط رژیم آخوندی

سایه شوم زلزله و مدیریت نا درست این بحران توسط رژیم آخوندی
سرمای سرکوبهای وحشیانهء رژیم جمهوری اسلامی علیه جنبش اعتراضی و انقلابی ماههای اخیر در کشور، این روزها با سرمای فلاکت طبیعی در خوی یکی از شهرهای آذربایجان غربی به هم گره خورد و زندگی مردم این شهر و روستاهای اطراف آن را با زلزله ایی به شدت ۵/۹ ریشتری  با مرگ، مصدم شدن و ویرانیهای زیاد روبرو ساخت.
براساس گزارشهای متفاوت زلزله مهیب در خوی تاکنون  سه انسان جان خود را از دست داده و نزدیک به هزار انسان در این فلاکت طبیعی مصدوم شده اند. گزارشات مردمی حکایت از آن دارد که کمک رسانی ارگانهای دولتی برای زلزله زدگان در این سرمای شدید بقدری کند و ناچیز است که اعتراض مردم شهر را علیه مدیریت ناکارامد  بحران زلزله برانگیخته است. و اما پاسخ دولت به اعتراض زلزله زدگان در عدم رسیدگی به مشکلاتشان در سرمای سخت زمستان برهم زدن اعتراض دسته جمعی آنها بوسیله آب پاشی به مردم با ماشین های آتش نشانی در سرمای سخت زمستان بود.
اما ارسال کمک های مردمی از شهرهای مختلف در آذربایجان و دیگر استانهای ایران به این منطقه هرچند که برای التیام درد مردم کافی نیست، اما امیدواریهایی را برای مردم ایجاد کرده است. گزارش می رسد که تشکل های مردمی تلاش برای کمک به زلزله زدگان و جمع آوری کمک های مالی و جنسی برای کمک به این زلزله زدگان در داخل و حتی خارج از کشور آغاز نموده اند
کنگره ملیتهای ایران فدرال رفتار بغایت ضدانسانی رژیم جمهوری اسلامی را با مصدومین  و زلزله زدگان شهر خوی و روستاهای اطراف آن را بشدت محکوم میکند و رسیدگی عاجل به مشکلات مردم، ایجاد امکان حداقلی زیستی در دوره بحران برای آنها و در واقع احترام به کرامت انسان در چنین وضعیتی را حق طبیعی هر انسان و یا هر شهروندی در کشور میداند.
کنگره ملیتهای ایران فدرال ضمن همدردی با مردم شهر خوی و روستاهای اطراف آن، به خانواده عزیز از دست داده در این زلزله تسلیت میگوید و همچنین آرزوی بهبودی هرچه سریعتر مصدومین  در این زلزله را دارد.
کنگره ملیتهای ایران فدرال
۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱

Tags

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

- Advertisement -